درباره ما

شركت دان و علوفه شرق (سهامي خاص) به شماره ثبت 1727 با هدف توليد انواع مكمل، كنسانتره و خوراك پلت صنعتي دام و طيور و آبزيان در سال 1383 تأسيس گرديد.

پروژه احداث كارخانه عظيم اين شركت واقع در شهرك صنعتي بيرجند، در زميني به مساحت 20/000 مترمربع در خرداد ماه 1384 آغاز گرديد و پس از حدود 2 سال تلاش و فعاليت شبانه روزي و با حضور مهندسين و كارشناسان خارجي فاز اول پروژه در شهريورماه 1386 به بهره برداري رسيد.

با توجه به آرمان و رسالت اين شركت در جهت تهيه، توليد و عرضه محصولات فوق الذكر براساس نتايج آخرين مطالعات علمي روز دنيا و با درنظر گرفتن نژادها و سويه هاي مختلف دام و طيور و همچنین براساس اقليم هاي مختلف جغرافيايي كشور، فرمول هاي كاربردي مختلفي را تنظيم و محصولات مربوطه خود را به بازارهاي هدف عرضه نموده است كه نتيجه آن استقبال گسترده مصرف كنندگان در اقصي نقاط كشور بوده است.

در پاسخ به استقبال مصرف كنندگان، شركت دان و علوفه شرق اقدام به 3 مرحله توسعه و گسترش كارخانه خود در قالب ماشين آلات جديدتر و با ظرفيت بالاتر و نيز ساخت سيلوهاي مكانيزه نگهداري غلات به ظرفيت 21000 تن نموده است كه درحال حاضر تمامي بخش ها مشغول به فعاليت مي باشند.

از توفيقات ويژه و ارزشمند حاصله درطي اين مدت مي توان به كسب پروانه كاربرد علامت استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران بر روي تمامي محصولات توليدي نام برد كه اين موضوع موجب تسهيل امر صادرات محصولات به كشورهاي مجاور و استقبال مضاعف مصرف كنندگان گرديده است.

از ويژگي هاي منحصر بفرد اين شركت مي توان به اشتغال بيش از 125 نفر به صورت مستقيم نام برد كه بيش از %50 پرسنل موجود از دانش آموختگان دانشگاهي كشور در مقاطع مختلف تحصيلي و از نخبگان و برگزيدگان دانشگاه هاي كشور مي باشند كه ارتباط تنگاتنگي با مراكز علمي - تحقيقاتي و دانشگاهي كشور دارند.