خودکفایی سیستان و بلوچستان در تولید مرغ و تخم مرغ

قیمت تخم مرغ افزایش یافت
نوامبر 29, 2017
۱۸۰۰ تعاونی مرغداری گوشتی در کشور غیرفعال است
نوامبر 29, 2017

خودکفایی سیستان و بلوچستان در تولید مرغ و تخم مرغ

خبرگزاری ایسنا (۹۶/۰۹/۰۵) رییس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان در نشست بخش کشاورزی استان گفت: درحال حاضر در جهت تامین گوشت مرغ به خوکفایی ۷۲ درصدی و تولید تخم مرغ نیز به ۵۵ درصدرسیده ایم.
رضا نجفی اهمیت دادن به توسعه سیستم های نوین آبیاری، مرمت وبازسازی قنوات و بهره برداری ازابهای غیرمتعارف را ازضروریات دانست و افزود: استفاده ازمنابع آب کمتر، کشت های راهبردی، فراهم کردن زیرساخت های بخش کشاورزی وتولید را موردتاکید قرارداد و خاطرنشان کرد: طرح انتقال آب با لوله درسطح ۴۶ هزارهکتار به عنوان بزرگترین و مهم ترین طرح اقتصاد مقاومتی درحوزه آب کشاورزی دراستان است.
وی بیان کرد: برای توسعه استان ۲۲ سند با محوریت سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی مصوب شده است.
نجفی گفت: با هدف توسعه فعالیت‌های دامپروری و طیور در استان ظرفیت واحدهای پرورش مرغ گوشتی از ۱۵ میلیون قطعه درسال ۹۲ به ۲۴ میلیون و۸۰۰ هزار قطعه در سال گذشته ارتقاء یافته است.
نجفی آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع زنجیره ای کامل پرورش شترمرغ کشور به مساحت ۷۳ هکتار و ظرفیت ۲۳ هزارقطعه پرواری و احداث ۳ هزار هکتار گلخانه در جنوب استان شهرستان چابهار در آینده خبر داد.
وی همچنین در ادامه به تولید سایر محصولات کشاورزی در استان نیز اشاره کرد و گفت: سالانه ۵۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی گرمسیری و سردسیری در استان تولید می شود. برخی از محصولات تولید شده استان به استانهای دیگر صادر می شود و توانسته سهم قابل ملاحظه ای در بازارهای عمده کشور داشته باشد.
رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت تولید همه محصولات باغی را دارد و بسیاری از این محصولات در نواحی جنوبی استان کشت می‌شود.
وی گفت: وجود ۴۰۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت در سطح استان توانسته سیستان و بلوچستان را با توجه به داشتن خشکسالی های متوالی بازهم در زمره استانهای مهم کشور در زمینه کشاورزی قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *