هیچ نیازی به واردات مرغ نیست!

جلوگیری از ورود ۲۰ هزار تن ذرت آلوده به کشور
آگوست 24, 2015
ایران رکورددار مصرف گوشت مرغ در جهان است
سپتامبر 1, 2015

هیچ نیازی به واردات مرغ نیست!

شبکه خبر     ۰۱ شهریور ۱۳۹۴      

رئیس انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه تولید ما بیش از تقاضای داخلی است ، خواستار ساماندهی صادرات شد و گفت : هیچ نیازی به واردات نداریم.
یوسفی گفت : اخیرا با گشایش در مسیر صادرات قیمت گوشت مرغ اندکی تقویت شده است اما همچنان با قیمت واقعی و تمام شده فاصله دارد.
رئیس انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه هم اکنون هر کیلوگرم گوشت مرغ در سازمان میادین میوه وتره بار شهرداری تهران با نرخ هر کیلوگرم ۶۲۸۰ تومان فروخته می شود، گفت : قیمت واقعی باید به حدود ۷۵۰۰ تومان افزایش یابد تا تولیدکنندگان ضرر نکنند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی قیمت واقعی را  حدود ۷۰۰۰ تومان تعیین کرده بود ، گفت : امسال هزینه ها افزایش یافته است و تا رسیدن به نرخ تعادلی که تولید کنندگان ضرر نکنند و به مصرف کنندگان هم اجحاف نشود فاصله داریم.
وی افزود : با توجه به برنامه ریزی هایی که برای تولید گوشت مرغ شده است به دلیل مشکلاتی که  برای صادرات پیش آمده بود با حدود ذخیره سازی های شرکت پشتیبانی امور دام ، هنوز بازار با مازاد عرضه روبروست.
وی یکی از دلایل مازاد عرضه را کاهش قدرت خرید مردم دانست و گفت : وقتی قدرت خرید کاهش یابد مردم هم کمتر خریداری می کنند و در حال حاضر باید برای ساماندهی صادرات برنامه ریزی کنیم و واردات هم حذف شود.
یوسفی گفت : برنامه ریزی های ما بر اساس سرانه مصرف ۲۵ کیلوگرم است که امیدواریم  قدرت خرید مردم هم این اجازه را بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *