پشتیبانی امور دام، برای محرم آماده باشد/ افزایش ادامه‌دار قیمت گوشت گوسفند

وزیر کشاورزی: افزایش قیمت مرغ به ما ربطی ندارد
سپتامبر 14, 2016
کاهش قیمت مرغ در آستانه محرم
اکتبر 3, 2016

پشتیبانی امور دام، برای محرم آماده باشد/ افزایش ادامه‌دار قیمت گوشت گوسفند

ایانا     ۱۱ مهر ۱۳۹۵      

نماینده بخش خصوصی فروش گوشت گوسفند، از ادامه افزایش قیمت این محصول در بازار خبر داد.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، با اعلام این خبر گفت: قیمت گوشت گوسفند همچنان در حال افزایش بوده و لازم است در ایام محرم، شرکت پشتیبانی امور دام وزارتخانه، برای تنظیم بازار آماده باشد.
علی‌اصغر ملکی با اشاره به اینکه از دیروز یک‌هزار تومان به نرخ این محصول اضافه شده است، افزود: در حال حاضر مغازه‌دار، هر کیلوگرم گوشت قرمز را ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان خریداری کرده و آن را با احتساب ۱۲ درصد سود به مشتری می‌فروشد؛ به عبارتی اکنون گوشت شقه‌ای گوسفند حدود ۳۸ هزار تومان است، در حالی که طی سه ماه گذشته نرخ گوشت برای مغازه‌ها ۲۶ تا ۲۷ هزار تومان بود.
به گفته وی، همیشه قبل از ایام خاص مانند عید قربان، ماه محرم، اربعین و… که مصرف بالا می‌رود، یک عده سودجو با سرمایه هنگفت به بازار ورود کرده و مقدار زیادی دام می‌خرند و احتکار می‌کنند. همین موضوع بر گرانی گوشت دامن زده و تعادل بازار را به هم می‌ریزد. اکنون نیز در یکی از همان ایام قرار داریم.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی خاطرنشان کرد: به همین دلیل است که شرکت پشتیبانی امور دام باید با توزیع ذخایر گوشت خود در تکایا و هیأت‌ها گامی مؤثر در تعادل‌بخشی بازار بردارد. چرا که موج این خبر هم تأثیر مثبتی در توازن نرخ‌ها خواهد داشت.
ملکی اظهار داشت: متأسفانه هنوز در میادین، کمبود دام به چشم می‌خورد و کشتارکن‌ها دام مورد نیاز خود را پیدا نمی‌کنند؛ به‌گونه‌ای که قیمت دام زنده امروز به ۱۵ هزار تومان در هر کیلوگرم رسیده است.
این در حالی است که وزارت جهاد کشاورزی، طی اظهارات مختلف، کمبود دام زنده در کشور را تکذیب و معتقد است که گوشت به اندازه کافی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *