ادامه روند کاهشی قیمت مرغ تا پایان شهریور

کاهش ۳۰ درصدی شیوع بیماری‌های دامی در سال ۹۴
جولای 21, 2015
احتمال افزایش قیمت مرغ در دو ماه آینده وجود ندارد
آگوست 1, 2015

ادامه روند کاهشی قیمت مرغ تا پایان شهریور

ایسنا     ۳۰ تیر ۱۳۹۴      

مهدی یوسف خانی:
رییس اتحادیه پرنده و ماهی‌ از کاهش قیمت هر کیلو مرغ به ۶۶۰۰ تومان در بازار خبر داد و گفت: این وضعیت تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت و به اعتقاد من قیمت‌ها نه تنها افزایش نمی‌یابد، بلکه کاهش نیز خواهد داشت.
مهدی یوسف خانی اظهار کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو مرغ در خرده‌فروشی‌ها ۶ هزار و ۶۰۰ تومان و قیمت عمده آن ۶۰۰۰ تومان است و هر کیلو مرغ زنده نیز ۴۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
وی در ادامه گفت: با توجه به اتمام ماه مبارک رمضان و کاهش مصرف و از طرفی آغاز فصل سفرهای تابستانی طبیعی است که قیمت مرغ دوباره کاهش یابد.
وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان امسال برخلاف سال‌های گذشته میزان تقاضا افزایش نداشت، تاکید کرد: با توجه به اینکه در فصل تابستان حدود ۴۰ درصد مردم تهران به سفر می‌روند و با توجه به گرمی هوا میزان مصرف کاهش می‌یابد، بنابراین باید مازاد تولید صادر شود.
صادرات مرغ به کشورهای عراق و روسیه
یوسف خانی در عین حال بیان کرد: در حال حاضر صادرات مرغ به کشورهای عراق و روسیه انجام می‌شود و از طرفی موانع صادراتی نیز کم شده ولی همچنان مازاد تولید داریم که باید صادر شود.
وی در عین حال بیان کرد: در حال حاضر ماهانه ۱۱۰ میلیون جوجه‌ریزی داریم که ۸۰ میلیون آن به مصرف می رسد و ۳۰ میلیون باقیمانده آن باید صادر شود چون تولید با مصرف همخوانی ندارد. بنابراین با افزایش تولید و کاهش تقاضا قیمت‌ها کاهش می یابد.
رییس اتحادیه پرنده و ماهی با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ که در روزهای پایانی سال گذشته به ۸۶۰۰ تومان رسیده بود در اوایل فروردین ماه به حدود ۷۴۰۰ تومان رسید گفت: با توجه به کاهش چشم گیر قیمت مرغ از فرودین ماه تا به امروز باید صادرات آن افزایش یابد و به ۷۰۰۰ تومان به فروش برسد که تولیدکنندگان بیش از این متضرر نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *