طرح سامانه ردیابی گوشت مرغ توسط مصرف‌کنندگان اجرایی می‌شود

آغاز خرید تضمینی ذرت
سپتامبر 19, 2015
تخم‌مرغ، مرغ و گوشت ایران، کاندید حضور در بازار فرانسه
سپتامبر 28, 2015

طرح سامانه ردیابی گوشت مرغ توسط مصرف‌کنندگان اجرایی می‌شود

فارس     ۰۴ مهر ۱۳۹۴      

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت: مصرف‌کنندگان گوشت مرغ می‌توانند با ارسال کد رهگیری درج شده بر روی بسته‌ مرغ به سامانه پیام کوتاه از فرآیند تولید محصول مطلع شوند.
عباس عباسی مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور در مورد اجرای طرح سامانه ردیابی گوشت مرغ از مزرعه تا سفره، گفت:  در حال حاضر سامانه ردیابی گوشت مرغ از مزرعه تا سفره در ۲۲ استان کشور در حال اجراست که تا آبان ماه سال ۹۴ کلیه استانهای کشور تحت پوشش این سامانه نظارتی قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه بیان داشت: از مجموع ۲۴۷ واحد کشتارگاه صنعتی طیور در کشور تا کنون تعداد ۱۶۲ واحد تحت پوشش قرار گرفته است.
مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: فرآیند سامانه ردیابی گوشت مرغ از مزرعه تا سفره را با صدور گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای که بصورت آنلاین در سامانه صادر می‌شود و با درج بر روی بسته بندی مرغ در مراکز کشتارگاهی پایان می‌پذیرد.
عباس افزود: مصرف کنندگان ‌می‌توانند با ارسال کد رهگیری درج شده بر روی بسته بندی مرغ به سامانه پیام کوتاه   ۳۰۰۰۸۹۰۳ از محل پرورش یا مزرعه – کشتارگاه مربوطه – شهر یا شهرستان محل پرورش – تاریخ تولید و تاریخ انقضاء مرغ مطلع شوند.
وی بیان داشت:  همچنین در صورت مغایرت محصول می‌توانند علاوه بر تماس با دامپزشکی محل با سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ تماس حاصل نموده و مراتب را به اداره دامپزشکی جهت پیگیری های لازم اعلام نمایند.
عباسی در خصوص مزایای این طرح گفت: کنترل و جابجایی طیور گوشتی در اپیدمی ها (همه گیری) هدایت کنترل شده طیور گوشتی به کشتارگاه – ساماندهی مزارع غیر مجاز – کنترل مصرف دارو در مزارع – ردیابی آلاینده ها – رقابت پذیری در ارائه کیفیت و سلامت در صادرات و مصرف داخلی – هدایت محصولات سالم به صنایع تبدیلی … از جمله مزایای این طرح است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *