قیمت مرغ هنوز به قیمت واقعی نرسیده است

سه میلیون قطعه طیور در خراسان جنوبی بیمه شدند
دسامبر 6, 2016
ارایه مرغ های کم وزن بسته بندی شده در بازار
دسامبر 6, 2016

قیمت مرغ هنوز به قیمت واقعی نرسیده است

ایسنا     ۱۳ آذر ۱۳۹۵      

رئیس اتحادیه مرغداران خراسان‌شمالی با اشاره به افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار گفت: قیمت مرغ هنوز به قیمت واقعی خود نرسیده است.
رحیم آذری افزود: قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در بازار از ۴۲ هزار ریال به ۴۷ هزار ریال رسیده است و همچنان مرغداران در حال دادن ضرر هستند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه مشکلات گذشته مرغداران استان همچنان پابرجاست، ادامه داد: مشکل سوخت یکی دیگر از مشکلاتی است که هر ساله در فصل زمستان به مرغداران تحمیل می‌شود.
آذری اظهار کرد: مرغداری‌ها باید در فصل زمستان گرم نگه داشته شوند و در نتیجه میزان مصرفی گاز افزایش می‌یابد به همین علت هزینه‌های گاز برای مرغداران بسیار بالاست. همچنین هنوز قیمت نهاده‌ها بالا است و اگر مرغدار یک روز وجه واریزی بابت خرید ذرت و یا دیگر نهاده‌ها را دیر پرداخت کند مشمول پرداخت جریمه می‌شود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پرداخت پول از سوی کشتارگاه به مرغدار از دیگر مشکلات این افراد است بطوریکه اگر مرغ به صورت نقدی از مرغدار خریداری شود وجه حاصل از آن یک ماهه نقد می‌شود و اگر به صورت عرفی خریداری شود پول آن بعد از گذشت ۷۵ روز به دست مرغدار می‌رسد. از سوی دیگر اگر مرغ به صورت دو یا سه روزه نیز خریداری شود وجه مورد نظر بعد از گذشت دو یا سه ماه از سوی کشتارگاه به مرغدار پرداخت می‌شود.
رئیس اتحادیه مرغداران خراسان‌شمالی قیمت بالای جوجه یک روزه را از دیگر مشکلات اعضای این اتحادیه اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *